Kluby

FESTIWAL BUDO (Budo Matsuri) – Pokazy Sztuk i Sportów Walki.  Jedyna impreza na Kujawach i Pomorzu w latach 1990-2016, całościowo prezentująca i promująca sztuki i sporty walki.

FESTIWAL BUDO w Toruniu odbywał się w latach 1994-2016. Odbyło się 20 edycji. W czasie trwania pokazów prezentowane były: aikido, judo, karate-do, kendo, ken-jutsu, iaido, kyudo, boks, kick-boxing, kung fu, muay thay, szermierka, zapasy, capoeira, fechtunek. Od 1991 r. Wojciech przeprowadził  47 pokazów sztuk walk (judo, karate i capoeira)  w 35 miejscowościach regionu kujawsko-pomorskiego.

W ramach Festiwalu BUDO – zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący 29 klubów z Torunia, Bydgoszczy i Brodnicy:

AIKIDO – Toruńskie Stowarzyszenie Harmonii Ciała i Umysłu Aikido – sensei Waldemar Giersz,

– Sekcja Aikido UMK – sensei Zbigniew Wojtowicz,

– Toruńskie Stowarzyszenie Aikido i Iaido Nishio – sensei  Paweł Nowicki,

– Aikido Kobayashi Dojo – sensei Janusz Górski,

– Toruński Klub Aikido Aikikai – sensei Jacek Szczepański,

– Obukai  Aikido Dojo – sensei Rafał Adamski,

BOKS – Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” – trener Henryk Żołnowski,

CAPOEIRA – Toruński Klub Capoeira – trener Paweł Werner, trener Jakub Kopera,

FECHTUNEK – Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Sarmackie Dziedzictwo”,

JUDO – Uczniowski Klub Sportowy „Ippon” – sensei Wojciech Kalinowski,

– UMK Judo Team – sensei Zbigniew Wojtowicz,

– Uczniowski Klub Sportowy „Kodokan” – sensei Ewa i Roman Wiwatowscy,

– Toruński Klub Sportowy Judo – sensei Andrzej Ekert,

– Yoshi Judo Team – sensei Jacek Kutyba,

KARATE – Bodnicki Klub Karate Tradycyjnego – sensei Krzysztof Kotyński,

– Toruński Klub Karate-do Shotokan – sensei Ryszard Piskorski,

– Toruński Klub Karate-do „Ronin” – sensei Adam Bandurski,

– Toruński Klub Kyokushin Karate – sensei Artur Wilento,

– Toruński Klub Oyama Karate – sensei Janusz Brodacki,

– Toruński Klub Karate Tradycyjnego „Kumade” – sensei Anna Kulczyńska,

– Akademicki Klub Karate Tradycyjnego – sensei Jarosław Mejer,

– Klub Karate Shotokan „Dojo” Toruń – sensei Marek Rzeszotek,

– Bydgoski Klub Kyokushin Karate – sensei Tomasz Marcysiak,

KICK BOXING – Toruński Klub Kick Boxingu „Smok” – trener Marek Marszał,

KENDO – Bydgoski Klub Kendo – sensei Tomasz Marcysiak,

– Toruński Klub Kendo – sensei Szymon Gardzielewski, sensei Damian Baran,

KUNG FU – Ving Tsun Kung Fu Toruń – sensei Piotr Kolkowski,

SZERMIERKA – Toruński Klub Sportowy „Budowlani” – trener Jacek Achenbach,

ZAPASY – „Gwiazda” Fight Academy Bydgoszcz – trener Marcin Janiszewski.